Biyomekanik Dövme

Biyomekanik Dövme

İnsan vücudunu mekanik parçalar gibi yansıtan bu tarz, 1979’da yayınlanan “Alien” filminden sonra dövme sanatçılarına ilham olmuştur. Kuşlar, kalpler, yıldızlar, çiçekler, çapalar ve tüyler gibi yıllarca kullanılmış dövme motifleriyle kıyaslandığında biyomekanik dövme modelleri oldukça yenidir. Popülerliği gün geçtikçe artan bu tarzda vücut eklemleri ve kemikleri bir makinenin piston ve dişli gibi parçalarıyla temsil edilir.

Karmaşıklığı ve yaratıcı bir şekilde işlenen tonlamaları sayesinde oldukça eşsiz dövme modelleri ortaya çıkmaktadır. Tasarımlara yapılabilen eklemeler sayesinde aslında her biyomekanik dövmenin benzersiz olduğunu söylemek mümkün

Biyomekanik dövme tarzında bulunan elementler;

 • borular
 • dişliler
 • talaşlar
 • çubuklar
 • kaldıraçlar
 • ve ismini dahi bilmediğimiz bir çok makine parçası

Biyomekanik dövme bulunan yer vücudun bir parçası gibi görünmek yerine, bir makinenin parçası gibi görülecek şekilde tasarlanır. Dövme sanatçıları 3D tekniğini kullanarak bir bacağın veya bir kolun dövme bulunan kısmını mekanik gözükecek şekilde tasarımlar yapar.

İşlenmesi zor dövmeler olduğu için acı eşiğiniz hafifse bulaşmamanız gereken, sildirmek istediğinizde de kolay kolay kurtulamayacağınız bir yapıdadır. O yüzden yaptırmadan önce iyice düşünüp karar vermenizi öneririz.

Randevu Formu

Biyomekanik Dövme Randevusu Oluşturmak İçin Aşağıda ki Formu Doldurunuz

  Randevu Saati:

  Konuşmayı Başlat
  💬 WhatsApp Destek
  Escalade ile hemen iletişime geçin.
  Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?