Kalıcı Makyaj

Gerek çalışan kadınların zamansızlık ve pratik olabilmeleri için tercih ettiği, gerek düşük kaş, seyrek kaş ince dudak, konturu olmayan dudaklar, ameliyat izlerinin kapatılması, göz çevresinin belirginleştirilmesi  gerekse yaşlılıkla beraber gelen kıl dökülmeleri yada kemoterapi görmüş hastaların  kaybettiği kaşlar için yapılan bir uygulamadır. Uzman tarafından steril bir ortamda çelik iğnelerle uygulanmalıdır.
 
Doğal kök boyalarla   yapılır. Yaklaşık 3-5 yıl arasında kullanılır.İşlem süresi bir bölge için ( kaş gibi)  bir saat sürebilirken göz çevresi eyeliner olarak 20 dakikadır. Bölge anestezik kremlerle uyuşturulur uygulama yapılır. Üzerine yapılandırıcı merhemler uygulanılır. Kişi 24 saat suyla temas etmemelidir.  3 ile 5 gün arasında  gözle görülemeyen kabuklanmaların  kalkması sürer. Kişi normal yaşantısına devam eder. 15 gün sonra son halini belirlemek için kişi tekrar rötuş edilmelidir.
 
Kullanılan boya ve iğnenin kaliteli olması uygulayıcının usta olması kadar önemlidir.Bir çok kişi uygun olmayan şartlarda işlemi yaptırıp renk değişmeleriyle karşılaşmaktadır. Kronik diyabet hastalarına uygulama  yapılmamalıdır.
Konuşmayı Başlat
💬 WhatsApp Destek
Escalade ile hemen iletişime geçin.
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?